جشن تقدیر از مروجان کتابخوانی و تجلیل از کتابداران وزارت نیرو
1398/08/20

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از ستاد خبری و رسانه‌ای بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری  اختتامیه جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی خبر داد. به گفته او این مراسم روز شنبه (۲۵ آبان ماه) همزمان بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این مراسم از برگزیدگان ترویج کتابخوانی در حضور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر می‌شود.

حیدری همچنین از برگزاری کارگاه برای برگزیدگان ترویج کتابخوانی خبر داد و گفت: صبح همین روز نیز کارگاهی با حضور مروجان کتابخوانی برگزار خواهد شد. بعد از مراسم اختتامیه و از ساعت ۱۹-۱۷ نیز مجمع عمومی شبکه مروجان کتابخوان کشور برگزار و درباره برنامه‌های آتی مروجان کتابخوانی و چشم‌اندازهای آن بحث و تبادل نظر خواهد شد.

همچنین رئیس گروه مرکز اطلاعات علمی، اسناد و کتابخانه‌های وزارت نیرو برنامه‌های شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو در بیست و هفتمین هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.

سحر جوادپور درباره برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب گفت: وزارت نیرو با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در طول سال فعالیت‌های مستمر و فعالی در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو برگزار می‌کند که این فعالیت‌ها در هفته کتاب پُر رنگ‌تر و با اشتیاق بیشتری میان این اعضا برگزار می‌شود.

وی افزود: اجرای طرح «کتابت را جای بگذار»، ایجاد کتابخانه برای مراجعان وزارت نیرو با ۵۰ عنوان کتاب، برگزاری نشست‌های نقد و بررسی کتاب از جمله این برنامه‌ها هستند. همچنین روز یکشنبه ۲۶ آبان با حضور معاون وزیر نیرو از پنج کتابخوان، ده کتاب‌دار فعال و مولفان کتاب در شرکت‌ها و موسسات زیرمجموعه وزارت نیرو تجلیل خواهد شد.

جوادپور با اشاره به برنامه بازدید از کتابخانه‌ها در هفته کتاب گفت: بازدید از کتابخانه‌ها دیگر برنامه‌ شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو در هفته کتاب است و برای این منظور مدیران و کارکنان شرکت‌های وزارت نیرو روز سه‌شنبه (۲۸ آبان) از کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید خواهند کرد.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. 

منبع: www.mehrnews.com